הדברת טרמיטים

הדברת טרמיטים – הדבר האמיתי

הדברת טרמיטים יכולה להתבצע במגוון דרכים, אך יש רק תוצאה אחת רצויה – העלמות הקן מחייכם. בקן הטרמיטים חיים סוגים שונים של טרמיטים כאשר ישנה הדבלה ברורה בין המעמדות. בתחתית הסולם החברתי נמצאים טרמיטים פועלים. הם עובדים שבעה ימים בשבוע, לאורך כל חייהם. טרמיטים אלו אחראיים על הטיפול בצאצאים, חיפוש אחר מזון והבאתו לקן ובאופן כללי, על כל עבודות הבית. המעמד הבא בסולם הוא הטרמיט הלוחם. טרמיט מסוג זה יגן על הקן מכל אויב, לרוב מדובר בנמלים, אך בשאר הזמן הוא נח ונהנה מהאוכל של מעמד הפועלים. המעמד הגבוה היותר היא המלכה, והיא אחראית על התרבות הקן והמשך קיומו. הדברת טרמיטים תתאפשר אך ורק במצב בו המלכה הולכת לעולמה.

הדברת טרמיטים – שיטות הדברה אפשריות

חומרים זרחניים

חומרי הדברה בעלי אופי זרחני נאסרו לשימוש על פי חוק, אך המקרה של הדברת טרמיטים הוא יוצא מן הכלל. חומרים אלו משפיעים במיוחד על טרמיטים, ולכן עדיין מותר להשתמש בהם כלפיהם. חומרי הדברה מסוגים אחרים הם בעלי השפעה מינורית אם בכלל על הטרמיטים, ועל כן גם מי שמתנגד לשימוש בזרחן יאלץ לעשות זאת במקרה והוא צריך הדברת טרמיטים.

קדיחה

שיטה זו של הדברת טרמיטים מערבת חומרים זרחניים, אך היא מורכבת יותר. בשיטה זו מתחילים לאחר שמאתרים טרמיטים ברחבי הבית, אך לא יודעים להצביע על מקורם המדויק. אצל חרקים אלו, אם לא מדבירים את הקן עצמו להדברה שטחית לא תהיה שום השפעה והיא לא תועיל בדבר. לכן, מדביר טרמיטים מקצועי יבצע חיפוש יסודי באזור הבית למקרה וניתן לאתר את הקן ללא מכשירים אלקטרוניים. אם הקן לא נמצא יאלץ המדביר לבצע קידוחים לאורך כלל הקירות בבית ובמרווחים קבועים להזריק לאדמה חומרי הדברה זרחניים. חומרים אלו יחלחלו מטה בתקווה שיגיעו עד לקן וירעילו אותו. לצורך ההבנה נספר כי יש קני טרמיטים המצויים בעומק של חמישה קילומטרים, ואם תבצעו הדברת טרמיטים לא מקצועית, אתם עלולים לגלות שהיא לא הייתה יעילה והבעיה נמשכת בכל הכוח.