הדברת עקרבים

הדברת עקרבים – הדרך היחידה לשמור עליכם בטוחים

הדברת עקרבים נחשבת להדברה פחות מוכרת משאר חברותיה לשוק ההדברות. העובדה שהדברה זו נחשבת זניחה יחסית היא העבודה כי ברוב השטחים העירוניים אין אוכלוסיות עקרבים כלל. העקרבים מעדיפים לחיות בשטחים פתוחים ורחבי ידיים, אך גם יבשים וצחיחים במיוחד. מסיבות אלו עיקר אוכלוסיות העקרבים המצויות כיום בישראל נמצאות במדבר יהודה, בנגב וברמת הגולן. הדברת עקרבים אמורה לפתור את בעיית העקרבים ביעילות וללא פשרות, ולכן מומלץ לכל מי שנתקל אפילו בעקרב בודד להזמין הדברת עקרבים כדי להיות בטוח ורגוע. רוצים מידע נוסף על עקרבים? בשביל זה אנחנו כאן.

הדברת עקרבים – כל מה שרציתם לדעת

שעות פעילות

העקרבים פעילים בעיקר בשעות הלילה. בשעות היום הם מעדיפים ליהנות מהחום ולהישאר במחילות שלהם. לקראת הלילה המתקרר הם יוצאים החוצה ומחפשים גוף חם להתקרב אליו. לכן כשתזמינו הדברת עקרבים עדיף לבצע אותה לקראת הערב כדי לראות תוצאות ולדעת שהיא אכן יעילה בשטח.

אזורי הדברה

בניגוד לשאר החרקים והזוחלים, העקרבים אינם מעדיפים מקומות קטנים וחשוכים, אלא את המחילות שלהם בשטח הפתוח. הדברת עקרבים אי אפשר לבצע באמצע המדבר מאחר והדברה כזו לא תהיה אפקטיבית, אך בהחלט ניתן לבצע אותה בתוך הבית וכך לוודא שאף עקרב לא יכנס לשם בתקופה הקרובה.

נזקים

למי שחושב על הדברת עקרבים כהתעסקות מיותרת כדאי לשים לב לנתון הבא: עקיצתו של העקרב הצהוב יכולה להיות קטלנית עבור בני האדם. אם מדובר בילד שנעקץ בידי עקרב, יכולות לחלוף רק מספר שעות והילד כבר עלול לגסוס לנוכח הרעל אותו נושא העקרב בזנבו.

טיפול לאחר עקיצה

אם נעקצתם בידי עקרב אסור לרוץ ולהתחיל להיכנס להיסטריה. חשוב לשמור על זרימת דם איטית כדי למנוע מהרעל להתפשט ברחבי הגוף. לאחר שיבתם והזמנתם אמבולנס אל תשאירו את מקום העקיצה ללא טיפול כלל. קחו בידיכם גוש קרח או קוביות אחדות וקררו את המקום בעזרתם. קירור המקום מאט את זרימת הדם וכך מאט את התפשטות הרעל בגוף ובעצם מפחית מהנזקים הנגרמים לכם כתוצאה מהעקיצה