הדברת צרעות

הדברת צרעות – כל המידע הדרוש על הצרעה

הדברת צרעות זו פעולה הכרחית. שכן הצרעות יכולות עקוץ את האדם ולהביא אותו למצב של סכנת חיים ממש. יש אנשים הרגישים לעקיצת הצרעות, ובמידה והצרעה עוקצת אותן כמה פעמים הם חייבים מיד לסור לבית החולים לקבלת נוגדן לארס של הצרעות. הדברת צרעות נעשית רק על ידי מדביר מקצועי ומורשה מטעם איגוד המדבירים בארץ. המדביר חייב לבצע את הדברת הצרעות עם חליפת מגן המגנה על כל גופו כולל על ראשו מעקיצת הצרעות. תקיפת אדם על ידי  להקת צרעות יכולה להיגמר רע מאוד על כן המדביר חייב לדעת היטב את העבודה ולנקוט בכל אמצעי הזהירות בעת ביצוע הדברת צרעות.

הדברת צרעות – מתי הכי טוב לחסל את הצרעה?

הצרעות בחודשי האביב בונות את הקן שלהן וזהו הזמן הכי טוב לחסל את הצרעות על ידי הדברת צרעות. הצרעות מאוד ממוקדות בקן שלהן ומלכת הצרעות מאוד ממוקדת בטיפול בצרעות הקטנות שאך נולדו ואין בידיהן הפנאי להגן על עצמן מפני הדברת צרעות.

בתקופת הקיץ הצרעות הקטנות כבר בגרו והן יכולות להגן על עצמן ולצאת לחיפושים על מנת להשיג אוכן להזין את המלכה שבדיוק באותה תקופה מזדווגת ומטילה ביציות חדשות שיבקעו באביב הבא.

תפקיד הצרעות בקן הוא טיפול בזחלים שאך נולדו, תחזוק וחפירת מחילות נוספו בקן, ניקיון הקן ואיסוף מזון עבור הזחלים ועבור המלכה.

הדברת צרעות בחודשי האביב היא המומלצת ביותר. יש יותר סיכוי בחודשי האביב להפטר מכל הצרעות בבת אחת וכן להרוג את המלכה שהיא מוקד המשיכה בקן.

הדברת צרעות – ההבדלים בין הדבורה לצרעה

על אף שהצרעה היא ממשפחת הדבורים יש בניהן הבדלים רבים.

נמנה פה כמה מההבדלים הבולטים ביותר:

  • הצרעה גדולה פי שתיים ואף יותר מהדבורה.
  • הצרעה אינה אוכלת מאכלים מתוקים לעומת הדבורה שכל פועלה הוא הדבש המתוק.
  • הצרעה נמשכת ואוהבת בשר לעומת הדבורה שהיא בכלל צמחונית ואינה מתקרבת לבשר.
  • הצרעה מסוגלת לאכול את בשר הדבורה לאחר מותה.
  • הצרעה מסוגלת לעקוץ כמה פעמים בעוד הדבורה עוקצת פעם אחת ומתה מיד לאחר מכן.