הדברת עכבישים

הדברת עכבישים – מקרה מיוחד

הדברת עכבישים נחשבת להדברה נדירה יחסית, אשר רוב בני האדם אינם עושים בה שימוש קבוע. בניגוד להדברת תיקנים או נמלים, אשר מבוצעות כמעט בכל בית לקראת הקיץ, ברוב הבתים לא תמצאו דרישה להזמנת הדברת עכבישים. חוסר הביקוש נובע מכך שרובנו לא נרתעים מעכבישים כפי שאנו נרתעים מחרקים אחרים. אמנם אף אחד לא רוצה להיתקל בעכביש גדול על רצפת הבית, אך מפגש כזה עדיף על פני מפגש עם תיקן מהיר במיוחד. העניין בהדברת עכבישים בחיפה מגיע בעיקר מבתים בהם אחד הדיירים הוא ארכנופוב – מפחד באופן כרוני מעכבישים. במצבים כאלו האדם אינו מסוגל להתמודד עם הפחד מפני העכבישים והוא נמלט מהם בצרחות אימה ובחוסר יכולת לשליטה עצמית. מאחר והדברה זו נפוצה רק אצל מדבירים מומחים במיוחד, הנה כמה שיטות להדביר בדרכים ביתיות.

הדברת עכבישים – הדרך הביתית

התקנת רשתות

בכל מקום בו אתם נמצאים, ובכלל לא משנה אם מדובר על קומה שנייה או קומה רביעית, מומלץ להתקין רשתות על החלונות וכך למנוע כניסת חרקים. רשתות עמידות וחזקות יעצרו יתושים, זבובים, יונים וכמובן עכבישים שאינכם מעוניינים לפגוש בבית. את הרשתות יש למתוח היטב על החלונות וכך להשיג את מלוא היעילות מהפעולה. כדי להשיג תוצאות מרביות, עדיף לתת למתקין רשתות לעשות את העבודה, וכך להיות בטוחים שהיא נעשתה היטב.

שואב אבק

במקרה ובו אתם מאתרים קורי עכביש, אך אינכם מצליחים להבחין בעכביש עצמו, פנו לעזרתו של שואב האבק הביתי שלכם. עברו על כל הקורים ושאבו אותם היטב. לאחר מכן פנו לשאר פינות התקרה והרצפה ונסו להבחין האם אתם רואים את העכביש החמקמק. אם כן, נסו לשאוב אותו ביחד עם הקורים אותה הוא טווה. אם לא, חכו לקורים הבאים ונסו לאתר אותו בזמן זה.

ריסוס ביתי

ברגע שאתם רואים את העכביש שטווה קורים ומלכלך לכם את הבית, אתם צריכים להתמקד בתפיסתו ורק לאחר מכן בניקיון הקורים. אם תנסו למעוך אותו אתם עלולים לפספס וכך לתת לו לחמוק פעם נוספת. קחו מיכל ריסוס ביתי וחכו לרגע המתאים בו תוכלו לרסס ישירות על העכביש. כך תוכלו להיות בטוחים שנפטרתם מגורם הבעיה ותוכלו להתפנות לניקיונות.