הדברת פרעושים

הדברת פרעושים – הצעד הדחוף ביותר

הדברת פרעושים היא השלב הסופי בעינוי המתמשך אותו אתם נאלצים לעבור. לרוב המכה תתחיל מהפרטים הקטנים. תתחילו לראות את הכלב או החתול הביתי שלכם מתגרדים בעדינות. בוודאי תתהו לעצמכם מה קורה, אבל תפטרו את כל העניין בהינף יד ותתעלמו מהסיפור. לאחר כמה ימים, כשחיית המחמד שלכם תנסה לנשוך כל חלק מחלקי גופה אתם תבינו שיש פה בעיה. לפני שתספיקו להגיע לווטרינר אתם תתחילו להתגרד בעצמכם. לא מדובר על גירודים עדינים וקטנים. מדובר על עקיצות אדומות וכואבות אשר יכולות להוציא אתכם מדעתכם. כדי להימנע מלהגיע למצב של הדברת פרעושים, מומלץ לעשות את כל טיפולי המנע האפשריים לפני, וכך תוכלו למנוע את הגעת הפרעושים ולדאוג לשקט שלכם.

הדברת פרעושים – טיפולי מנע קודמים

אוורור הבית

אחד מתנאי המחייה אותו אוהבים הפרעושים במיוחד הוא הלחות. בתנאים כאלו פורח הפרעוש ומסוגל להתרבות בקצב המרבי, לאכול כל מה שהוא יכול ולעקוץ בכל אפשרות. לעומת זאת, אם תדאגו מראש לאוורור הבית והגינה תוכלו להיפטר מהפרעושים בקלי קלות. חוסר הלחות והאוויר הצח שיקיף אותם מכל פינה ירענן את הבית וימנע מהפרעושים להשתכן בו.

שאיבות קבועות

הפרעושים אמנם בעלי רגליים חזקות אשר יכולות לנטוע אותם במקום, אך כמעט כל שואב אבק יוכל לגבור על הפרעושים הקטנים ולהכניס אותם לתוך שקית השאיבה האטומה. אם תקפידו לשאוב בכל שבוע את כל הבית, כולל כל המצעים, הכריות והשמיכות שנמצאים על המיטות, תוכלו להיות בטוחים שאתם עושים ככל האפשר כדי לדחות את הפרעושים מכם.

הדברה מוקדמת

גם אם תנקטו בכל אמצעי הזהירות, הדרך הטובה ביותר להבטיח שלא תזכו לפגוש את החרקים הקטנטנים היא באמצעות הדברה מוקדמת. גם אם עדיין לא נתקלתם בפרעושים, ואתם מעוניינים להבטיח כי מצב זה יימשך לאורך כל השנה עליכם להזמין מדביר מקצועי שעסק בעבר בהדברת פרעושים. תוכלו להסביר לו עד כמה אתם מעוניינים להימנע מהמטרדים הקטנים והוא יבצע עבורכם הדברה בשיטות השונות  הקיימות בשוק. לאחר ההדברה תוכלו להיות בטוחים שנקטתם בכל צעדי הבטיחות האפשריים.