ריסוס

ריסוס – ואתם שקטים בלילות

ריסוס אולי נשמעת כפעולת מנע מעט מיותרת. מה בסך הכול יכול לקרות? ברגע שרואים תיקן או חרק מכל סוג  שהוא פשוט מרססים נקודתית והבעיה נפתרה. הצרה מתחילה כשרואים יותר מחרק אחד, יותר משניים ולפעמים אפילו יותר משלושה. אם תראו משפחה קטנה של חרקים רצה אצלכם במקלחת והאימא מסדרת את תריסר הילדים שלה בשורה, אתם צריכים להבין שריסוס הפך להיות כורח המציאות ולא אפשרות בחירה. השאלה היא איפה הכי כדאי לרסס, הרי הם נמצאים בכל מקום. לא משנה איזה ארון תפתח אתה עלול לגלות שמונה זוגות עיניים מציצות עליך בחזרה.

ריסוס – כל המקומות המומלצים

חדרי הבית

ריסוס בכל הבית לעיתים נשמע מעט מוגזם. ריסוס חדר השינה אינו הגזמה פראית והוא נצרך כמו בכל שאר חדרי הבית. כאשר רואים תיקן מסתובב בבית, אין אפשרות לדעת בוודאות מהיכן הוא הגיע. יכול להיות שמדובר בחלון המטבח, חור בחדר השינה או הביוב, ובגלל חוסר הוודאות הזה רצוי לבצע ריסוס בכל חלקי הבית בו אתם מתגוררים.

פתחי ביוב

פתחי ביוב הם אחד המקומות הבעייתיים ביותר של הבית. לכאורה מדובר בחלק בלתי נפרד מהבית שלכם, אך בעצם מדובר בשער המחבר אתכם לעולם הביוב של שלל השכנים שלכם. מלבדכם חיים בחיבור לביוב מאות יצורים אותם לא תרצו לפגוש בשום סביבה, ובטח שלא בתוך הבית שלכם. כדי למנוע  פגישות מיותרות שכאלה, בצעו ריסוס ליד פתחי הביוב.

גינה

אמנם לא בכל בית יש גינה, אך בבתים בהם היא קיימת אסור לוותר על ריסוס בתוכה. גינות מכילות שלל חרקים ויצורים החיים בצמחייה שבה. חרקים אלו יאלצו להעלם מהאזור ולא לחדור לשטח הפרטי שלכם אם תבצעו ריסוס מקצועי ומתאים.

ארונות

ארונות נחשבים לבעייתיים בתחום ההדברה. מצד אחד, רוב הארונות מכילים מזון או חפצים שבאים במגע עם גוף האדם כך שצריך להיזהר בריסוס לידם. מהצד השני, ארונות רבים עלולים להיות מקום מחסה לחרקים שונים. מסיבה זו מומלץ להוציא את האוכל והחפצים משלל הארונות בבית ולרסס אותם היטב במהלך הריסוס המקיף שתבצעו ברחבי הבית.